Dokonałam wyboru – mam już nazwisko

Jeśli przegapiłeś wpis o wyborze nazwiska, możesz zajrzeć tutaj. Wspomniałam tam o tym, jakiego szukam nazwiska i dlaczego. Poprosiłam też o przesyłanie pomysłów na nazwiska.

I odzew był naprawdę spory. Dostałam ponad 20 różnych propozycji nazwisk (część z nich pojawiła się kilka razy w wysłanych do mnie wiadomościach). Nazwiska, jakie otrzymałam w sugestiach w większości bardzo mi się podobały – były delikatne, eleganckie i faktycznie do mnie pasowały. Część z nich była dość popularna, a niektóre naprawdę oryginalne. Za wszystkie oczywiście bardzo dziękuję 🙂

Jak to jednak często bywa – pierwszy pomysł najlepszy (w tym wypadku najbardziej przypadający mi do gustu 🙂 ). Najbardziej nadal podoba mi się pierwsze nazwisko, które zapisałam na swojej liście ‘do rozważenia’.

A jest to nazwisko Aston.
Spełnia wszystkie wymagania, które sobie postawiłam przy wyborze:
– jest łatwe do przeczytania i wymówienia (zarówna dla Polaków, jak i obcokrajowców)
– jest prawdziwym nazwiskiem, nie brzmi abstrakcyjnie
– nie jest typowym nazwiskiem w branży erotycznej
– jest ładne, pasuje do mnie, lecz nie sugeruje bezpośrednio żadnych cech
– jest krótkie, dwusylabowe i w dodatku pięcioliterowe (dokładnie jak imię 😃 )
– No i z tego, co mi wiadomo, nie ma w historii świata ani przestępczości znanego człowieka z nazwiskiem Aston 😉

Dlaczego wybrałam akurat to nazwisko? 
Od razu poczułam, że do mnie pasuje i ma to coś. Dobrze brzmi z imieniem Laura. A dodatkowo kojarzy mi się z samymi fajnymi rzeczami:
– Brzmi trochę jak Aniston – nazwisko aktorki z mojego ulubionego serialu F.R.I.E.N.D.S (Jennifer Aniston)
– I odrobinę jak Asti, włoskie miasto/gmina, z którego pochodzi moje ulubione jak dotąd wino.
– Trochę przypomina nazwę marki kosmetycznej Astor .
– I Aston to początek angielskiego słowa astonish, czyli zadziwiać, zdumiewiać. To znaczenie chyba bardzo dobrze odzwierciedla to, jaka jestem, w szczególności moją niepozorność.
      Aktualizacja – kilka tygodni później:
    Jak się okazuje, mężczyznom moje nazwisko jednak najbardziej kojarzy się z klubem piłkarskim Aston Villa i marką aut Aston Martin : D

Nazwisko już wybrane, więc po raz pierwszy mogę przedstawić się jako Laura Aston ^^  Teraz wystarczy tylko pozmieniać imię w ogłoszeniach, danych kontaktowych i stać się widoczna w sieci po wpisaniu imienia i nazwiska.
Póki co pierwszą osobą, która wyskakuje jest Youtube’owa piosenkarka. Trochę się zasmuciłam, że jest osoba o takim imieniu i nazwisku, kiedy po umieszczeniu go z wielką ekscytacją na swojej liście, wyszukałam je w internecie. Chwilę wahałam się, czy może by z niego nie zrezygnować, ale stwierdziłam, że bez sensu porzucać nazwisko tylko dlatego, że ktoś już takie ma (w dodatku ktoś z poza branży erotycznej). Szczególnie, że nie jest to osoba z top listy popularności, a wykonawca,  który w śpiewaniu ma krótszy dorobek niż ja w masażach 🙂 Pozostałe nazwiska z mojej listy z resztą też w większości należały już do jakiejś Laury.

Okej, to tyle ze szczegółów wybóru 🙂
Życzę miłego weekendu i do zobaczenia w krótce ; *

Pozdrawiam

Laura Aston (^^)

Sprawdź też inne wpisy:

Zalety korzystania z masażu tantrycznego

Masaż tantryczny często nazywany jest rytuałem uzdrawiającym seksualność. To określenie jest bardzo trafne, ponieważ filozofia masażu tantrycznego pokazuje inne, zdrowe podejście do seksualności i intymności.

Przede wszystkim masaż tantryczny uczy akceptacji własnego ciała, swoich potrzeb oraz porzucenia wstydu i blokad w sferze seksualnej.

Czytaj wpis »

Co to jest masaż tantryczny? Na czym polega?

Praktyki tantryczne wywodzą się ze starożytnych Indii i swoją historią sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Rytuały te były opisywane w tantrach (ezoterycznych księgach) już w pierwszym wieku naszej ery. Tantryczne praktyki miały na celu wewnętrzny rozwój oraz pogłębienie, rytualizację i uświęcenie intymności.

Czytaj wpis »

Masaż aromaterapeutyczny – olejki eteryczne w masażu

Olejki eteryczne to naturalne wyciągi roślinne. Mogą być stosowane do kąpieli, inhalacji oraz jako dodatek do masażu.
Odpowiednio dobrany olejek wzbogaca aurę podczas sesji relaksacyjnych dzięki swoim wspaniałym walorom zapachowym. Oprócz tego, naturalne olejki eteryczne mają wiele niezwykłych właściwości.Odpowiednio dobrany olejek wzbogaca aurę podczas sesji relaksacyjnych dzięki swoim wspaniałym walorom zapachowym. Oprócz tego, naturalne olejki eteryczne mają wiele niezwykłych właściwości.

Czytaj wpis »
  • 665 724 077
  • 665 724 077
  • lauraastonla@gmail.com

Kontakt

Copyright © 2019 Laura Aston