Pierwszy masaż tantryczny – Jak przebiega masaż? + porady, wskazówki, najczęstsze obawy

Dla wielu osób wybierających się na masaż tantryczny jest on czymś zupełnie nowym. Przed masażem może pojawiać się sporo niepewności, dlatego w tym wpisie napiszę Tobie pokrótce, jak przebiega masaż, opiszę, jak należy do niego podchodzić, udzielę kilku rad i wspomnę o najczęstszych obawach odczuwanych przed masażem.

Jak przebiega masaż?
1. Przygotowanie
Na początku spotkania masz czas na prysznic i przygotowanie się do masażu. Pamiętaj, aby wyłączyć telefon. Masaż to czas dla Ciebie i nic nie powinno Tobie przeszkadzać.

2. Rozmowa
Przed rozpoczęciem masażu krótko o nim porozmawiamy. Jest to czas, kiedy możesz zapytać o nurtujące Ciebie sprawy. Przed masażem jeszcze raz krótko opiszę jego przebieg. Ustalimy też wspólnie nasze granice. Możesz otwarcie powiedzieć mi, co lubisz, a czego nie.
Na tym etapie możesz też wybrać olejek do masażu – czysty lub wzbogacony naturalnym olejkiem eterycznym.

Masaż tantryczny Poznań

3. Pierwszy dotyk, wyciszenie – Pozycja Yab Yum i wspólna medytacja
Następnie usiądziemy na przeciwko siebie i delikatnie chwycimy się za dłonie. To nasz czas, aby zamknąć oczy i się odprężyć. Skoncentruj się na swoim oddechu, spowolnij go i uwolnij swój umysł od zaprzątających go na co dzień myśli. Taka wspólna medytacja jest kluczowa przed masażem tantrycznym. Dzięki niej możemy się wyciszyć i nastroić odpowiednio do masażu.
Kiedy osiągniemy już większy spokój i poczujemy się ze sobą komfortowo, zbliżymy się do siebie jeszcze bardziej. Naszym następnym krokiem będzie pozycja Yab Yum  – najbardziej popularna, bardzo łatwa i komfortowa pozycja tantryczna pozwalająca partnerom na oswojenie się z bliskością, zsynchronizowanie oddechu i relaks w swoich ramionach.
Każdy z etapów może trwać tak długo, jak chcesz. Jeśli masz ochotę przejść dalej, możesz to delikatnie zasygnalizować lub otwarcie powiedzieć “Możemy przejść dalej”.

4. Masaż całego ciała
Główną częścią sesji tantrycznej jest masaż całego ciała. Rozpoczniemy od tylnej części ciała, przechodząc od masażu stóp, nóg, pośladków i pleców do masażu karku i głowy. Następnie zajmiemy się przednią częścią ciała – kontynuując masaż głowy, przechodząc dalej do masażu rąk, dłoni, klatki piersiowej, brzucha oraz nóg.

5. Masaż Lingam
Masaż tantryczny kończy się masażem Lingam. Najważniejszy na tym etapie jest brak pośpiechu i dążenia do szybkiego rozładowania napięcia. Podczas masażu Lingam należy czerpać przyjemność z dotyku, uwrażliwić swoje zmysły i spokojnie oddychać. Masaż Lingam może zakończyć się orgazmem i wytryskiem, ale nie musi. Zależy to tylko od Ciebie i Twojej potrzeby.

6. Odpoczynek, prysznic
Po masażu możesz jeszcze chwilę poleżeć, odpocząć i wyciszyć się po wszystkich doświadczonych przed chwilą doznaniach. Spokojnie wybudź się ze stanu relaksacji. Następnie możesz wziąć prysznic. Pamiętaj, że z niczym nie musisz się spieszyć.

 

Jak podejść do masażu tantrycznego? Na co się nastawić?
Masaże tantryczne PoznańPrzede wszystkim nastaw się na miłe doznania. Otwórz się na przyjemność, jaka płynie z masażu – porzuć wstyd i wszelkie obawy. Masaż tantryczny jest wyjątkowym, pięknym rytuałem, który ma odblokować w Tobie pragnienia, śmiałość i pożądanie. Podejdź do masażu tantrycznego jak do naturalnego sposobu na spełnienie swoich potrzeb – potrzeby odpoczynku, bliskości i spełnienia seksualnego.
Ważne jest, abyś podczas sesji tantrycznej otwarcie mówił o swoich odczuciach. Jeśli jakaś część masażu nie jest dla Ciebie przyjemna lub przekracza granice Twojego komfortu, daj mi znać. Masaż ma być dla Ciebie przyjemnością.

 

Dlaczego masaż tantryczny trwa minimum 1.5h?
Masaż tantryczny jest bardzo spokojnym, niespiesznym i dokładnym masażem. Poprzedzony jest krótką rozmową i wspólną medytacją/wyciszeniem. Na to wszystko potrzeba minimum 1.5h, żeby z niczym się nie spieszyć i na wszystko mieć czas.

 

Najczęstsze obawy:

“Chciałbym Ciebie pomasować, ale nie umiem.”
tantryczny masaz lingam poznanJeśli chcesz mnie pomasować, powiedz o tym na początku masażu, żebyśmy na wszystko mieli wystarczająco dużo czasu. Nie obawiaj się, że nie znasz się na profesjonalnym masażu. W masażu tantrycznym nie chodzi o perfekcję, a o wzajemny dotyk i przyjemność. Zdaj się na swoją intuicję i wyczucie. Jestem pewna, że spodoba mi się Twój masaż. Uwielbiam dotyk i bardzo lubię być masowana. Po dwóch minutkach Twojego masażu na pewno się rozpłynę : )

” Chciałbym przyjść na masaż, ale boję się, że “nie stanę na wysokości zadania.”
Taka obawa jest dość powszechna. Nic dziwnego – w dzisiejszym świecie na mężczyznę kładzie się dość dużą, lecz też zupełnie niepotrzebną presję. W telewizji, w radio, w internecie – wszędzie spotkać można cudowne środki wydłużające erekcję, przyspieszające erekcję, spowalniające orgazm i potęgujące orgazm…
Po pierwsze: musisz przestać się martwić. Martwisz się zupełnie niepotrzebnie, nawet jeśli głównym powodem Twojej obawy jest stres, który może Tobie towarzyszyć na pierwszym spotkaniu. Zapewniam Ciebie, że po wspólnej rozmowie, pierwszym dotyku i po ponad godzinnym relaksacyjnym masażu cały stres zniknie. Będziesz odprężony, oswoisz się już z nową sytuacją, z bliskością i ze mną. Pobudzenie, chęć erotycznych doznań i ‘gotowość’ na nie przyjdzie do Ciebie zupełnie naturalnie.
Po drugie: masaż Lingam (masaż miejsc intymnych) jest subtelnym, zmysłowym masażem, którego głównym celem jest dostarczenie przyjemności, a nie doprowadzenie do orgazmu. W masażu tantrycznym nie ma żadnego “muszę”, jest “chcę” i “mogę”. Nie ma obowiązku. Jest tylko chęć i przyjemność.
Po trzecie: Masaż jest dopasowany do tego, czego aktualnie potrzebujesz: jest delikatniejszy lub mocniejszy, kiedy trzeba. Nie musisz się martwić, że nie będziesz wystarczająco pobudzony lub będziesz za bardzo pobudzony. W masażach mam duże doświadczenie i wiem, jak sprawiać przyjemność, a jednocześnie nie doprowadzić do zbyt szybkiego końca. Nie musisz się też martwić, że dojście do finału zajmie Tobie zbyt długo. Jeśli chcesz poświęcić na masaż więcej czasu, to bardzo dobrze. Jeśli nie masz ochoty lub aktualnie trudno osiągnąć Tobie orgazm, to nie musisz go osiągać. Najważniejsze, żebyś z masażu czerpał przyjemność. Nie kładź na siebie presji, stresu i nie stawiaj sobie samemu żadnych oczekiwań. Poddaj się temu, co czujesz, całej atmosferze, ciesz się daną chwilą i będzie dobrze.

Sprawdź też inne wpisy:

Zalety korzystania z masażu erotycznego

W codziennym biegu często zapominamy o chwili dla siebie – pędząc z pracy do domu i z domu do pracy ignorujemy swoje najbardziej podstawowe potrzeby. Szybkie tempo życia, zgiełk, stres w pracy, natłok obowiązków sprawiają, że kumuluje się w nas napięcie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Czytaj wpis »

Zalety korzystania z masażu tantrycznego

Masaż tantryczny często nazywany jest rytuałem uzdrawiającym seksualność. To określenie jest bardzo trafne, ponieważ filozofia masażu tantrycznego pokazuje inne, zdrowe podejście do seksualności i intymności.

Przede wszystkim masaż tantryczny uczy akceptacji własnego ciała, swoich potrzeb oraz porzucenia wstydu i blokad w sferze seksualnej.

Czytaj wpis »

Co to jest masaż tantryczny? Na czym polega?

Praktyki tantryczne wywodzą się ze starożytnych Indii i swoją historią sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Rytuały te były opisywane w tantrach (ezoterycznych księgach) już w pierwszym wieku naszej ery. Tantryczne praktyki miały na celu wewnętrzny rozwój oraz pogłębienie, rytualizację i uświęcenie intymności.

Czytaj wpis »
  • 665 724 077
  • 665 724 077
  • lauraastonla@gmail.com

Kontakt

Copyright © 2019 Laura Aston