Co to jest masaż tantryczny? Na czym polega?

masaż tantryczny Poznań, masaż Lingam Poznań

masaż tantryczny Poznań, masaż Lingam Poznań, masaże erotyczne dla mężczyzn, masaże z finałem, z zakończeniem, do pełnej satysfakcji

Krótka historia masażu
Masaż tantryczny PoznańPraktyki tantryczne wywodzą się ze starożytnych Indii i swoją historią sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Rytuały te były opisywane w tantrach (ezoterycznych księgach) już w pierwszym wieku naszej ery. Tantryczne praktyki miały na celu wewnętrzny rozwój oraz pogłębienie, rytualizację i uświęcenie intymności. Jednym z najbardziej znanych dzieł tantrycznych jest Kamasutra – pochodzący z IVw. tekst obalający panujące ówcześnie w hinduskiej społeczności seksualne tabu .

Dla Hindusów masaż tantryczny (jak i inne praktyki) był sposobem na oddanie czci Bogini Śakti. Nauczany i wykonywany był w hinduskich świątyniach. Wierzono, że oprócz ciała fizycznego, człowiek ma też ciało subtelne, a w nim 7 czakr (ośrodków gromadzenie się życiowej energii, czyli prany ) oraz meridiany (czyli stróżki, którymi płynie prana). Masaż ciała subtelnego miał na celu odblokowanie energii życiowej, uzyskanie jedności ze światem i harmonii z Bogiem.

Tantra od początku miała wielu przeciwników, więc tantryczne rytuały praktykowane były w wielkiej tajemnicy. W późniejszych wiekach na tantrę wpływ miała filozofia buddyzmu oraz chiński taoizm. We współczesnych czasach tantra w swojej tradycyjnej formie praktykowana jest jedynie w nielicznych rejonach Indii.

masaż tantryczny Poznań, masaż Lingam Poznań, masaże tantryczne w Poznaniu

Czym jest masaż tantryczny? Na czym polega?
W nowoczesnym zachodnim świecie wiele wierzeń związanych z hinduską tantrą zostało odrzuconych, a jej praktyki zostały dostosowane do współczesnego świata. Obecnie masaż tantryczny jest zmysłowym masażem całego ciała, otwierającym na doznania, uczącym akceptacji własnego ciała i swoich potrzeb.

Masaż tantryczny PoznańJedną z najważniejszych kwestii w masażu tantrycznym jest wyzbycie się wstydu. W masażu tantrycznym żadna część ciała nie zostaje pominięta – każda część jest ważna i piękna. Nie ma w ludzkim ciele miejsc grzesznych, niegodnych, gorszych, brzydkich czy wstydliwych. Masaż tantryczny pozwala na usunięcie wewnętrznych blokad związanych z seksualnością, które mogły powstać na skutek pruderyjnego wychowania lub traum w sferze seksualnej. Masaż prowadzi do uzyskania wewnętrznej harmonii, stanu głębokiej relaksacji, spokoju i spełnienia.

masaż Lingam PoznańW masażu tantrycznym bardzo ważny jest brak dążenia do zaspokojenia. Podczas masażu nie należy nastawiać się na szybkie osiągnięcie satysfakcji. Nie należy się spieszyć ani stawiać sobie oczekiwań. Najważniejsze jest czerpanie przyjemności z dotyku tu i teraz, wyczulenie zmysłów i świadome przeżywanie doznań. Priorytetem nie jest samo osiągnięcie orgazmu, a fascynująca i spokojna droga do niego.

poznan masaz tantrycznyKolejnym kluczem do wyjątkowego przeżywania tantry jest przyzwolenie. Masaż tantryczny wykonywany jest w takim zakresie i w taki sposób, jaki odpowiada obojgu partnerom. Z tantry każdy może czerpać tyle, ile chce – nie ma w niej żadnego przymusu. Ważne jest jedynie otwarcie się na drugiego człowieka i chęć wspólnych przeżyć.

W swoich założeniach tantra jest bardzo prosta. Od początku kierowana była do zwykłych ludzi, a nie do wybrańców/kapłanów czy guru tantry. Masaż tantryczny może wykonać praktycznie każdy. Masaż to wspaniałe doświadczenie pomiędzy dwojgiem ludzi. Ważne jest, aby w masażu otworzyć się na siebie, kierować się empatią i wyczuciem. Trzeba pamiętać, że masaż tantryczny jest nauką brania i dawania. Każda sesja tantryczna jest zupełnie innym, nowym przeżyciem, dzięki któremu nabieramy doświadczenia. Każdy kolejny masaż jest lepszy, bardziej swobodny i bogatszy w doznania.

Istnieje taka prawda na temat masażu tantrycznego: “Możesz wiele czytać o masażu tantrycznym, lecz zrozumiesz go dopiero, gdy go doświadczysz.” Zachęcam więc do zapoznania się z pozostałymi wpisami i zapraszam na masaż.


Zobacz także:

Dla kogo jest masaż tantryczny?
Różnice pomiędzy masażami: m. erotyczny, m. GFE, m. tantryczny.
Pierwszy raz na masażu tantrycznym – Jak wygląda masaż? + Porady,  wskazówki, najczęstsze obawy.

Sprawdź też inne wpisy:

Co to jest masaż tantryczny? Na czym polega?

Praktyki tantryczne wywodzą się ze starożytnych Indii i swoją historią sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Rytuały te były opisywane w tantrach (ezoterycznych księgach) już w pierwszym wieku naszej ery. Tantryczne praktyki miały na celu wewnętrzny rozwój oraz pogłębienie, rytualizację i uświęcenie intymności.

Czytaj wpis »

Zalety korzystania z masażu tantrycznego

Masaż tantryczny często nazywany jest rytuałem uzdrawiającym seksualność. To określenie jest bardzo trafne, ponieważ filozofia masażu tantrycznego pokazuje inne, zdrowe podejście do seksualności i intymności.

Przede wszystkim masaż tantryczny uczy akceptacji własnego ciała, swoich potrzeb oraz porzucenia wstydu i blokad w sferze seksualnej.

Czytaj wpis »

Masaż aromaterapeutyczny – olejki eteryczne w masażu

Olejki eteryczne to naturalne wyciągi roślinne. Mogą być stosowane do kąpieli, inhalacji oraz jako dodatek do masażu.
Odpowiednio dobrany olejek wzbogaca aurę podczas sesji relaksacyjnych dzięki swoim wspaniałym walorom zapachowym. Oprócz tego, naturalne olejki eteryczne mają wiele niezwykłych właściwości.Odpowiednio dobrany olejek wzbogaca aurę podczas sesji relaksacyjnych dzięki swoim wspaniałym walorom zapachowym. Oprócz tego, naturalne olejki eteryczne mają wiele niezwykłych właściwości.

Czytaj wpis »
  • 665 724 077
  • 665 724 077
  • lauraastonla@gmail.com

Kontakt

Copyright © 2019 Laura Aston