Zalety korzystania z masażu tantrycznego

O podstawowych zaletach korzystania z masaży erotycznych pisałam już tutaj. Dziś zgłębię ten temat nieco bardziej pod kątem masażu tantrycznego.

Zdrowa seksualność
Masaż tantryczny często nazywany jest rytuałem uzdrawiającym seksualność. To określenie jest bardzo trafne, ponieważ filozofia masażu tantrycznego pokazuje inne, zdrowe podejście do seksualności i intymności.

Przede wszystkim masaż tantryczny uczy akceptacji własnego ciała, swoich potrzeb oraz porzucenia wstydu i blokad w sferze seksualnej. W ludzkiej mentalności istnieje wciąż tabu związane z seksem. Wiele zachowań, takich jak chociażby masturbacja, czy (o ironio) chodzenie na masaże uznawanych jest za coś złego, czego powinniśmy się wstydzić. W masażu tantrycznym natomiast cała sfera seksualna jest wręcz uświęcana. Podczas masażu tantrycznego żadna część ciała nie jest pomijana, ponieważ w ludzkim ciele nie ma miejsc niegodnych, brzydkich, grzesznych czy wstydliwych. Doznania płynące z masażu miejsc intymnych mają być czymś pięknym i przyjemnym.
Przyjmując masaż należy wyzbyć się kompleksów. Zaakceptuj swoje ciało, przyjmij do wiadomości, że jest ono piękne i może być źródłem cudownych doznań. Zaakceptuj swoje potrzeby. Są one całkowicie naturalne, a ich spełnianie jest zdrowe i konieczne do zachowania wewnętrznej równowagi i dobrego samopoczucia. Nie wstydź się tego, że jest Ci przyjemnie. Naucz się mówić o swoich odczuciach i pragnieniach.

Nowy sposób doświadczania
Mimo, że masaż tantryczny zaliczany jest do masaży erotycznych, to erotyczne uniesienie nie jest w nim najważniejsze. W masażu tantrycznym głównym celem nie jest doprowadzenie osoby przyjmującej masaż do orgazmu, ani natychmiastowe rozładowanie napięcia. Najważniejsze jest dawanie przyjemności i świadome przyjmowanie jej. Bez pośpiechu, bez oczekiwań, bez dążenia do zaspokojenia. Kluczowe jest skupienie się na doznaniach, na danej chwili i czerpanie radości z dotyku, z obcowania z drugą osobą. W czasie masażu należy otworzyć się na siebie nawzajem, zagłębić się w siebie, i nastawić się na głęboką relaksację.

Sposób na stres, jesienną chandrę, a nawet depresję
Masaż tantryczny często polecany jest dla osób zestresowanych i osób w depresji. Sesja relaksacyjna pozwala na odblokowanie się, odprężenie i uwolnienie od negatywnych myśli. Masaż niweluje napięcie wywołane długotrwałym stresem, wprowadza w stan głębokiego relaksu, spokoju i wyciszenia.
Obcowanie z drugą osobą, doświadczanie przyjemnego, czułego, opiekuńczego dotyku daje bardzo ważne poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Trochę chemii i biologii | Nie od dziś wiadomo, że dotyk (nawet zwykłe głaskanie i przytulanie) ma udowodniony kojący wpływ na ludzki układ nerwowy. Podczas chwil bliskości i podczas orgazmu wydzielają się duże dawki wielu hormonów – endorfina i fenyloetyloamina (“hormony szczęścia” odpowiedzialne za dobry nastrój, zadowolenie z siebie i wszelkie stany euforyczne), oksytocyna (działa uspokajająco po orgazmie), dopamina i serotonina (powodują uczucie przyjemności i euforii, serotonina znajduje się też w ośrodkach hamujących ból).
Masaż tantryczny może być uszczęśliwiającym, odblokowującym, uzdrawiającym przeżyciem. Po masażu możesz odkryć w sobie nowe pokłady energii, nabrać dystansu do wielu spraw i oczyścić się z negatywnych emocji. Często bywa, że podczas relaksacyjnej sesji skumulowane wcześniej negatywne emocje muszą znaleźć swoje ujście. Czasem osoba masowana doznaje przypływu silnych emocji, wzruszenia czy nawet histerycznego płaczu, po którym następuje oczyszczenie i wyciszenie.

Aromaterapia w masażu tantrycznym
masaż aromaterapeutycznyMasaż tantryczny można wykonywać na czystym olejku lub przy użyciu olejków eterycznych.
Podczas masażu olejki eteryczne wchłaniane są przez skórę oraz poprzez drogi oddechowe. Olejki eteryczne mają szerokie zastosowanie w zwalczaniu różnych dolegliwości. Odpowiednia mieszanka może na przykład złagodzić objawy przeziębienia (kaszel, katar), wzmocnić odporność, uśmierzyć ból głowy czy zadziałać pobudzająco jako naturalny afrodyzjak.
Więcej o masażu aromaterapeutycznym możesz przeczytać tutaj.

Sprawdź też inne wpisy:

Zalety korzystania z masażu erotycznego

W codziennym biegu często zapominamy o chwili dla siebie – pędząc z pracy do domu i z domu do pracy ignorujemy swoje najbardziej podstawowe potrzeby. Szybkie tempo życia, zgiełk, stres w pracy, natłok obowiązków sprawiają, że kumuluje się w nas napięcie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Czytaj wpis »

Masaż aromaterapeutyczny – olejki eteryczne w masażu

Olejki eteryczne to naturalne wyciągi roślinne. Mogą być stosowane do kąpieli, inhalacji oraz jako dodatek do masażu.
Odpowiednio dobrany olejek wzbogaca aurę podczas sesji relaksacyjnych dzięki swoim wspaniałym walorom zapachowym. Oprócz tego, naturalne olejki eteryczne mają wiele niezwykłych właściwości.Odpowiednio dobrany olejek wzbogaca aurę podczas sesji relaksacyjnych dzięki swoim wspaniałym walorom zapachowym. Oprócz tego, naturalne olejki eteryczne mają wiele niezwykłych właściwości.

Czytaj wpis »
  • 665 724 077
  • 665 724 077
  • lauraastonla@gmail.com

Kontakt

Copyright © 2019 Laura Aston